Komisjon jättis raudteeplatvormide hanke vaidlustuse rahuldamata


BNS 24.05.2011

Rahandusministeeriumi juures tegutsev riigihangete vaidlustuskomisjon jättis teisipäeval rahuldamata AS-i Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning ettevõtte partnerite vaidlustuse EVR Infra riigihankele Tallinna ümbruse reisiplatvormide ümberehitamiseks eurokõrgusele.

Hankele ühispakkumise esitanud Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning OÜ Ferrander, OÜ Filsi ja KMG Inseneriehituse AS soovisid, et komisjon tunnistaks kehtetuks AS-i VolkerRail RTE ja AS-i Viater Ehitus kvalifitseerimise ning nende ühispakkumuse vastavaks ja edukaks tunnistamise.

Varasema info kohasel tuli Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Infra hankele Tallinn-Balti, Tondi, Järve, Rahumäe, Nõmme, Hiiu, Kivimäe, Pääsküla ja Laagri reisiplatvormide ümberehitamiseks eurokõrgusele aprillis neli pakkumist, millest enamik oli ühispakkumised.

Hanke raames tuleb muu hulgas teha vajalikud projekteerimistööd ning hankida load ja kooskõlastused. Tööd peaksid kestma hanketeate kohaselt aasta aega.

Tööde teostamist kaasfinantseeritakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ja projektile antava abi määr on 94 protsenti abikõlblike kulude kogumaksumusest.

Aastaks 2013, kui Eestis hakkavad sõitma uued reisirongid, ehitab Eesti Raudtee ümber kõik reisijate platvormid, mida on üle saja.