Pärnu Ehitajate tee tunnelite hankele on laekunud neli pakkumist


BNS 24.05.2011

Maanteeameti hankele Pärnu Ehitajate teel kolme tunneli ja nendest ajutiste ülesõitude ehituseks on laekunud neli pakkumist, maanteeamet loodab lepingu sõlmimiseni jõuda maikuu lõpus.

"Loodame lepinguni jõuda enne juunit," ütles maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu BNS-ile.

Lepinguga on kavas ehitada lõpuni Ehitajate tee kolm jalg- ja jalgrattatee tunnelit ning rajada üle nende ajutised ülesõidud. Kui kõik läheb ameti plaanide kohaselt, avatakse praeguste poolikutest tunnelitest ümberpõikava tee asemele augustikuuks taas kaherajaline otseliiklus.

Ülesõidud on liiklusohutuse eesmärgil ajutiseks lahenduseks seniks, kuni suve teisel poolel selguv uus ehitaja nii Ehitajate tee kui läänepoolse ühendustee järgmisel aastal lõpuni ehitab. Hanke sujumise korral alustab uus ehitaja ehitustöid hiljemalt tänavu septembris.

Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee lõigul lõpetab asfalteerimise AS Pärnumaa Teed vastavalt maanteeametiga sõlmitud erakorralisele teehoolde lepingule. Leping sõlmiti aprillis viieks kuuks, pärast remonttööde lõpetamist jätkab Pärnumaa Teed rutiinse teehooldusega. Asfalteerimistöödega likvideeritakse liiklusele ohtlikud augud ja teekonarused.

Eelmine ehitaja, Läti ettevõttest SIA Binders ja Eesti firmast AS Koger & Partnerid koosnev konsortsium jättis nii Ehitajate tee kui ka läänepoolse ühendustee ehituse talvel pooleli. Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel, läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli juba möödunud aasta 15. oktoobril.