Aas: linnahalli renoveerimiseks ühisfirma asutamine jääb augustisse


BNS 11.05.2011

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul jõuab linnavalitsus linnahalli renoveerimise alustamiseks vajaliku ühisettevõtte asutamisega lõpule tänavu augustis.

Aas ütles kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil ajakirjanikele, et asutamisdokumentide koostamine koos Tallinn Entertainment LLC-ga võtab plaanitust kauem aega ning ilmselt jõuab ettevõtte asutamine lõpule pärast suvepuhkusi augustis. See protsess oleks võinud kiirem olla, lisas abilinnapea.

Algselt plaanis linn ühisettevõtte asutamiseni jõuda tänavu jaanuaris. Aas ütles mullu detsembris Eesti Päevalehele, et kui ettevõte on asutatud, siis saab teha detailplaneeringu ja renoveerimisprojekti. "Kusagil aasta pärast saab vast linnahallis reaalselt tegutsema hakata," prognoosis ta toona.

Varasema info põhjal on ühisfirma ehitusplaanil kaks etappi. Esimeses etapis on kavas renoveerida linnahalli kontserdisaal ning ehitada hotell ja vabaajakeskus. Projekti teises etapis on plaanis ehitada sadam või jahisadam ning laiendada konverentsikeskust ja hotelli.

Tallinna linna ja USA firma Tallinn Entertainment LLC ühisfirmas peaks mõlemale poolele jääma 50-protsendiline osalus.

Linnavalitsus on varem märkinud, et tegemist on hinnanguliselt üle miljardi krooni suuruse välisinvesteeringuga.