Tiit Vähi plaanib investeeringuid turismiarendusse Sillamäel


BNS 11.05.2011

Tiit Vähi plaanib Silmeti haruldaste metallide tehase müügist saadud tulu paigutada Sillamäele, uute kaubakaide ehitamise kõrval kavandab Vähi Sillamäest turismikeskuse kujundamist, plaanides lõbusõidulaevade kai rajamist, kirjutab Ärileht

Silemti müügist Ameerika korporatsioonile Molycorp rohkem kui 60 miljonit eurot teeninud Vähi plaanib investeeringuid ka Narva-Jõesuusse ja Pühajärvele, seisab väljaandes.

"Ida-Virumaa ja Sillamäe vanalinn on väga ilusad ja ma pean võimalikuks selle magneti abil ka ro-ro-reisipraamid ja kruiisilaevad sisse tuua," ütles Vähi. "Nendeks investeeringuteks peab äriplaan kohe hakkama raha teenima ja loomulikult enne rahakulutamise nupule vajutamist me tahame teada, mida toob Eesti poliitika. Kui me vaatame Eesti-Vene suhteid, kui need jäävad külmutatuks või halvenevad veel, siis sadamasse investeerimiseks on poliitiline risk liiga suur."

Turistide meelt saaks lahutada Narva-Jõesuu ja Narva kindluse külastamisega, kuid turismiatraktsioonid tekivad ka Sillamäe linna, kus asub Euroopa paremini säilinud stalinistliku arhitektuuriga vanalinn, seisab ajalehes.

Tegelikult ei ole Vähi Silmeti müügitehingust raha veel saanud, sest toimus vahetus aktsiad aktsiate vastu: 80 protsendi Silmeti aktsiate eest anti 1,6 miljonit ehk ligi kaks protsenti Molycorpi aktsiatest. "Loomulikult ei taha me jääda pikaajaliseks Molycorpi aktsiate hoidjaks. Kuna oleme Eestist, siis oleme huvitatud raha koju tooma ja Eestisse investeerima," märkis Vähi.