Teaduskeskus Ahhaa sai valmis


Pressiteade 06.05.2011


Täna avatakse Tartus teaduskeskuse Ahhaa uus hoone, see on Balti riikide esimene teaduskeskusena ehitatud hoone ning selle ehitamine ja sisustamine läks maksma ligi 20 miljonit eurot.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo avaldas lootust, et sisu ja huvi saavad olema sama vägevad kui maja vorm. Ühtlasi tänas ja tunnustas minister teaduskeskuse Ahhaa juhatajat Tiiu Silda ning kõiki Ahhaa töötajaid tehtud suure töö eest.

Teaduskeskuse Ahhaa ehitus algas 2009. aastal ning seda rahastasid Eesti riik Haridus- ja Teadusministeeriumi kaudu, Euroopa Regionaalareng u Fond Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu ning Tartu linn.

Avamistseremoonial esinevad Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis, majandus- ja ommunikatsiooniminister Juhan Parts, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, Euroopa Teaduskeskuste Ühenduse president Hans Gubbels, Skandinaavia Teaduskeskuste ja -muuseumide Ühenduse direktor Svein Anders Dahl ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Ülari Alamets, muusikalist vaheldust pakub Tartu Poistekoor.