RKAS plaanib lähiajal algatada mitmeid hoonete soojustus hankeid


BNS 04.05.2011

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) plaanib lähiajal välja kuulutada ligi 20 objekti soojustamise ehitushanked, ehitustöid rahastab firma heitmekvoodi müügist saadud rahaga.

RKAS-i kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm ütles BNS-ile, et soojustamise ehitustööd käivad praegu teater Vanemuise väikses majas. "Välja kuulutatud on tervise arengu instituudi, päästeameti Lääne-Eesti administratiivhoone, Lääne-Eesti pommigrupi, ühe lasteaia ja Kanepi depoo soojustamise ehitushanked."

Idnurmi sõnul on praeguseks läbi viidud kahe objekti osas projekteerimistööd ning projekteerimislepinguid on allkirjastatud ligi 40. Hankemenetlus on pooleli 39 objekti projekteerimistööde osas ning ettevalmistamisel on 59 objekti projekteerimise hanked.

RKAS käivitas heitmekvoodi projekti hangete ja ehitusprojektide jälgimiseks oma kodulehel elektroonilise kaardirakenduse.

Kokku plaanib RKAS sel ja tuleval aastal kvoodimüügist saadud 146 miljoni euroga muuta energiasäästlikumaks 480 hoonet. Kvoodiraha saab kasutada vaid majade energiasäästlikumaks muutmisele. Selle alla käivad fassaaditööd, akende-uste vahetamine, kütte- ja ventilatsioonisüsteemide uuendamine.