Maanteeamet kuulutas välja Pärnu ümbersõidu ehitushanke


BNS 27.04.2011

Maanteeamet kuulutas välja Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühendustee uue ehitushanke, mille tulemusena ehitatakse valmis poolelijäetud teelõigud.

Hanke sujumise korral on lepinguni võimalik jõuda hiljemalt tänavu augustis ning ehituse valmimisaeg on 2012. aasta suvi, teatas maanteeamet.

Maanteeameti teatel on hanke käigus selguva lepingupartneri ülesanne nii Ehitajate teel kui ka läänepoolsel ühendusteel pooleliolevate ehitustööde jätkamine. Muuhulgas tuleb hanke võitjal lõpuni ehitada Tallinna maantee poole kilomeetri ja Ehitajate tee 5,6 kilomeetri pikkune neljarajaline eraldusribaga teelõik. Lisaks sellele on lepingupartneri ülesanne lõpetada 2,9 kilomeetrit kogujateid, 9 kilomeetrit jalg- ja jalgrattateid, viis jalg- ja jalgrattatunnelit, 2,5 kilomeetrit müratõkkeid ning kommunikatsioonid.

Samuti peab hanke võitja läänepoolsel ühendusteel lõpetama ehitustööd Tallinna maantee ja Lihula maantee vahelisel 2,8 kilomeetri pikkusel kaherajalisel teelõigul ja Lihula maantee 0,9 kilomeetri pikkusel neljarajalisel eraldusribaga teelõigul. Lepingu järgi tuleb võitjal ehitada lisaks üks kilomeeter ristuvaid teid koos ringristmikega, kaks jalg- ja jalgrattatunnelit, kommunikatsioonid ning uus 70 meetri pikkune sild üle Sauga jõe. Sellele teelõigule on hankes ettenähtud 0,2 kilomeetri ulatuses müratõkkeid ning 4,2 kilomeetrit jalg- ja jalgrattateid.

Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Maanteeamet sõlmis algselt Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehituslepingu 2009. aasta 23. septembril ja läänepoolse ühendustee ehituslepingu 2009. aasta 3. novembril konsortsiumiga, mida juhtis Koger & Partnerid. Möödunud aasta suvel sai konsortsiumi juhtivpartneriks Binders.

Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel ning läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli möödunud aasta 15. oktoobril. Selle aasta 16. märtsil saatis maanteeamet Bindersi ning Koger & Partnerite esindajatele avalduse Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse ehituslepingute lõpetamise kohta. Varem oli Binders teatanud, et loobub lepingute täitmisest.