Väikelaevade ehitaja plaanib Saaremaale uut tehast


BNS 27.04.2011

Alumiiniumist väikelaevade ehitaja OÜ Alunaut plaanib oma tegevust laiendada ja ehitada Saaremaale Tornimäele uue tehasehoone, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Alunaudile tähendaks uue tehase rajamine võimalust palgata juurde töötajaid ning võtta kasutusele uusi seadmeid, mis ühe eesmärgina lubaks alustada oma mudeliseeria tootmist.

Uue tehasehoone rajamine läheb firmale maksma 600.000 eurot, millest 49 protsenti katab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooniamet (PRIA) ja 51 protsenti Alunaudi omanikud ise.

Tornimäele endise tankla piirkonda püstitatavas viilhallis saab olema pinda 1300 ruutmeetrit, milles üks suur saal on jahtide ja kaatrite ehitamiseks ning hoone ühes servas on kokku kolmel korrusel teenindusruumid, aga ka büroo- ja olmeruumid.

Uus hoone võimaldab praegu 10 töötajalt 20 töötajale laieneda plaanivas firmas kasutada koguni 40 inimese tööjõudu. Esmajärjekorras on plaanis suurendada oskustööliste arvu ja seejärel ka vanemspetsialistide arvu.

Tuntuima eriprojektina on Alunaudis valminud eksperimentaaljaht Journeyman 60, mis on ehitatud eriti karmides oludes sõitmiseks.