Aravete biogaasijaama ehitustööde hankele tuli kolm pakkumist


BNS 18.04.2011

Ambla valda Aravete lähistele plaanitava biojäätmetel toimiva soojus- ja elektrienergia koostootmisjaama üldehitustööde hankele laekus kolm pakkumist.

Aravete Biogaas OÜ juhatuse liige Henry Uljas ütles BNS-ile esmaspäeval, et pakkujad on suured ja soliidsed ettevõtted.

Läbirääkimiste eel ei soovinud Uljas pakkumiste hinnavahemikku täpsustada. Hanke võitja loodab ettevõte välja selgitada 30 päeva jooksul, ütles Uljas.

Varasema info järgi ootas Aravete Biogaas hankel osalema energeetilise, tööstusliku, keskkonnakaitselise või põllumajandusliku iseloomuga ehitusobjektide rajamise kogemust omavaid ettevõtteid, samuti peab pakkujal olema kogemus keerukate raudbetoonkonstruktsioonide ehitamisel.

Aravete biogaasijaama projekteeris Sweco Projekt AS. Aravete koostootmisjaama valmimist finantseerib keskkonnainvesteeringute keskuse kaudu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Biogaasijaama peamiseks tooraineks on veisesõnnik, mis pärineb Aravete Agro OÜ lautadest. Lisaks on võimalik kasutada täiendavat toorainet ümbruskonna teistelt põllumajandusettevõtetelt ja toiduainetootjatelt.

Jaama planeeritav võimsus on 1,4–1,6 megavatti, investeeringu kogumaksumus on esialgsetel hinnangutel 70–75 miljonit krooni ning projekt peaks valmima sel või järgmisel aastal.

Aravete Biogaasi omanikud on võrdsetes osades Aravete Agro ja Baltic Biogas OÜ. Baltic Biogas kuulub läbi Ben Energy OÜ Urmas Sõõrumaa firmale U.S. Invest AS.