BLRT ehitab Liepajasse ja Narva tööstusgaaside tehased


BNS 18.04.2011

BLRT Grupp AS-i juhatuse esimehe Fjodor Bermani sõnul valmistub kontsern kahe tööstuslike gaaside tehase ehitamiseks, millest üks peaks tulema Liepajasse ja teine Narva.

Praegu juba ehitab BLRT gaasitehast Ukrainas ning Lätis on kavas käivitada uus metallitoodete logistika- ja arenduskeskus, ütles Berman esmaspäeval ilmunud intervjuus Äripäevale.

Praegu pole Bermani sõnul kontsernil vajadust börsi kaudu raha juurde saada, kuna uusi projekte on võimalik finantseerida pangalaenudega. BLRT Grupp planeeris börsile minekut, kui majandus kasvas ja agressiivne turuosa ostmine oleks ettevõtet kasvatanud, selgitas Berman. "Teisalt me rääkisime konservatiivsusest, see kõik oleks olnud suur risk," ütles Berman.

Bermani sõnul on tema unistus kasvatada BLRT Grupi käive miljardile eurole. Tänavuseks käibeks plaanib kontsern üle 350 miljoni euro, investeerida kavatseb BLRT Grupp tänavu 60 miljonit eurot lisaks mullusele 49 miljonile eurole. 2008. aastal oli BLRT Grupi käive 400 miljonit eurot.

Küsimusele BLRT Grupi suuraktsionäride omavahelisest tülist vastas Berman sõnadega: "Olukord on muutunud, meile kuulub 53 protsenti aktsiatest." Bermani sõnul ostsid koos temaga äri alustanud Valeri Kovalenko ja Mihhail Gnidin tema selja taga kokku kuuelt endiselt tehase töötajalt aktsiaid ning seejärel nõudsid aktsionäride üldkoosolekul, et dividendideks jagataks 100 miljonit.

"Tuletasin ka aktsionäride üldkoosolekul meelde, et muu hulgas ehitame Ukrainas gaasitehast, investeering on 30 miljonit eurot," ütles Berman. "Investeeritud oli juba 8 miljonit, aga pangad Ukrainas raha ei anna."