ERM-i uue hoone ehitushanke tähtaeg lükkus edasi


BNS 14.04.2011

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone ehitamist korraldav sihtasutus lükkas hoone ehitushankele pakkumiste esitamise tähtaja 12. mailt 2. juunile.

Sihtasutuse juhatuse liige Peeter Mauer rääkis BNS-ile, et sihtasutus täiendas ehituse hankedokumente vastavalt riigihangete vaidlustuskomisjoni otsusele ja võttis arvesse hankest huvitatud firmadelt laekunud küsimusi. Tegemist on suure hankega ja seepärast on otstarbekas ehitusfirmadele pakkumiste ettevalmistamiseks enam aega anda, selgitas ta.

Sihtasutus loobus finantasutuse garantii nõudest ja pikendas nimekirja objektidest, mis lähevad arvesse varasema kogemuse hindamisel.

Hanke dokumendid oli vaidlustanud Astlanda Ehitus, kes soovis üheksa muudatuse sisseviimist. Vaidlustuskomisjon rahuldas Astlanda taotluse neljas punktis, viies punktis jäi õigus sihtasutusele. Näiteks ei rahuldanud komisjon Astlanda soovi alandada nõuet, mille järgi peab pakkuja olema varem ehitanud vähemalt kaks minimaalselt 18.000-ruutmeetrise netopinnaga uusehitist. Astlanda tahtis nõude alandamist 10.000 ruutmeetrini.

Maueri sõnul on Astlanda Ehitus vaidlustuskomisjoni otsuse edasi halduskohtusse kaevanud.

Eesti Rahva Muuseumi Ehituse Sihtasutus kuulutas uue muuseumihoone hanke välja 4. märtsil.

Eesti Rahva Muuseumi uue hoone suletud netopind on 33.268 ruutmeetrit ja ehituse eeldatav arvestuslik maksumus jääb vahemikku 32,15–37,82 miljonit eurot. Hoone ehitamise ajaks on kavandatud 33 kuud.

Muuseumi ehituseks loodab Eesti saada toetust Euroopa Liidult.