Jaotusvõrk investeerib Kiili elektrivõrku üle 856.000 euro


BNS 13.04.2011

Aprillis sai Eesti Energia Jaotusvõrk valmis uue Kiili jaotusalajaama, mis asulavõrguga ühendamisel vähendab tunduvalt elektrikatkestuste arvu ja tõstab piirkonna elektrivarustuskindlust.

Alajaama ehituse maksumus koos vahetrafo ja paigaldatud kaabelliinidega ulatub üle 856.000 euro ehk enam kui 13 miljoni kroonini. Nii alajaama ehituse kui kaabelliinide rajamise peatöövõtja on Empower AS.

"Elektrivõrku uuendame uute alajaamade ja maakaabli ehitamisega ennekõike rikkeohtlikemail liinidel ning Kiili elektrivõrk on üks sellistest. Pikkade õhuliinide tõttu on Kiili olnud tuulte ja lumesaju tingimustes katkestusterohke piirkond," ütles Jaotusvõrgu võrguhalduse osakonna juhataja Innar Kaasik.

Uus jaotusalajaam hakkab varustama enam kui 900 majapidamist ning muudab koos kaabelliinidega Kiili elektrivõrgu oluliselt ilmastikukindlamaks, teatas ettevõte.

Eesti Energia Jaotusvõrk haldab kokku üle 60.000 km liine ja 21.000 alajaama. 2010. aastal investeeris ettevõte elektrivõrgu uuendamisse 60 miljonit eurot.