Pärnu ümbersõidu tunnelid võivad valmida kahe-kolme kuu jooksul


BNS 08.04.2011

Neljapäeval kohtunud Pärnu linnapea Toomas Kivimägi ja maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko hinnangul on vältimatu kahe-kolme kuu jooksul Pärnu ümbersõidul kolme tunneli ehituse lõpule viimine ja nendest ülesõitude loomine.

Tunnelid peaksid valmima lihthanke korras.

"Kui õnnestub kahe-kolme kuu jooksul lõpuni ehitada kolm tunnelit ja ehitada tee nendest ülesõitmiseks, on loodud praegustes tingimustes miinimum ja ka maksimum, mida hetkel on võimalik väljaspool suurt hanget saavutada. Sellega on loodud sisuliselt tee remondi eelsed liiklusolud ja normaalne liiklus tagatud," ütles Kivimägi linna pressiteenistuse vahendusel.

Tunnelite valmimise järel kaovad praegu teel olevad poolkaared, mis on hetkel liiklusohtlikkuse peamiseks põhjustajaks.

Praegu on lõppemas hange tee hoolduse teostamiseks, mille alusel toimub olemasoleval teel ligikaudu 10.000 ruutmeetri ulatuses teekatte parandamine ning teekatte märgistamine. Vajalik on ka täiendavate liiklusohutust tagavate märkide paigaldamine.

Pärnu linnavalitsuse teatel toimub nädala pärast ka maanteeameti pressikonverents, mille raames on võimalik täpsustada hangete tingimusi, tähtaegu ning ka edasisi töid Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee lõigul.

Linnapea ja maanteeameti juht tõdesid kohtumisel, et optimistliku prognoosi kohaselt taastuvad tööd kogu trassi ulatuses uue hanke alusel selle aasta septembris.