Kivimägi: Pärnu ümbersõidu ehitustööd ei pruugi tänavu alata


BNS 06.04.2011

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi sõnul ei pruugi Pärnu ümbersõidu Ehitajate teel reaalsed ehitustööd sel aastal sel aastal uue riigihanke alusel alata.

Pärnu linnavalitsuse teatel kohtub Kivimägi neljapäeval Pärnus maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkkoga, et arutada lahenduste leidmist liikusohutuse tagamiseks ning liikluse normaliseerimiseks Ehitajate teel.

Maanteeamet on lõpetanud lepingud seniste ehitajatega, kes ei saanud oma tööga hakkama ning ei pidanud kinni lepinguga võetud tähtaegadest ja kohustustest. Amet valmistab ette uut riigihanget, mille tulmused peaksid selguma selle aasta augustis.

"Lähtudes sellest, et reeglina on suuremahulisi riigihankeid vaidlustatud, siis peame arvestama asjaoluga, et reaalsed ehitustööd Ehitajate teel ei pruugi sel aastal uue riigihanke alusel alata," ütles Kivimägi.

Kivimägi lisas, et jätkata liiklemist veel vähemalt aasta tänastes tingimustes on ebanormaalne ja äärmiselt suure liiklusohtlikkusega. Seepärast on olemasoleva tee parandamine, täiendavate liiklusmärkide paigaldamine ja teekattemärgistuse tegemine ülimalt oluline, ent peaküsimus on niinimetatud poolkaarte ära kaotamine vähemalt kolmel lõigul. Kivimägi hinnangul on vältimatu korraldada selleks eraldi hange.

"Kui need tööd õnnestub teha varem, ei ole põhjust nuriseda," ütles Kivimägi.

Maanteeamet avaldas möödunud nädalal Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühendustee ehitushanke jätkamiseks eelteate, varem jätsid antud teelõikude rekonstrueerimise pooleli Läti firma SIA Binders ning Eesti AS Koger & Partnerid.

Eelteate järgi sisaldab Tallinna–Pärnu–Ikla maantee Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehitus poolelioleval ehitusobjektil tööde jätkamist, teelõik asub maantee kilomeetritel 124,9–130,5. Tööd sisaldava Tallinna maantee ja Ehitajate tee 5,8 kilomeetri pikkuse kaks pluss kaks eraldusribaga teelõigu ehituse jätkamist, 2,9 kilomeetri ulatuses kogujateede ehitust, üheksa kilomeetri ulatuses jalg- ja jalgrattateede ehitust, viie jalg- ja jalgrattatunneli ehituse jätkamist, 2,5 kilomeetri ulatuses müratõkete ehitust ning kommunikatsioonide ehituse jätkamist.

Maanteeameti teatel võtaksid tööde aega 13 kuud. Hankega maanteeametis tegelev Kati Orgmets ütles möödunud nädalal BNS-ile, et amet tegeleb hankedokumentide ettevalmistusega ja soovib hanke välja kuulutada nii pea kui võimalik.