Riik eraldab ligi 6,4 miljonit eurot Haljala liiklussõlme ehituseks


BNS 04.04.2011

Majandusminister Juhan Parts allkirjastas esmaspäeval Lääne-Virumaal asuva Haljala liiklussõlme rahastusotsuse, millega riik suunab 6,39 miljonit eurot liiklussõlme ehituseks.

Tööde käigus projekteeritakse ning ehitatakse Haljala liiklussõlm koos 3,5 kilomeetrise pikkuse teelõigu ning sinna juurde kuuluvate jalg- ja jalgrattateede, vastava tunneli ja silla ning kogujateedega, teatas ministeerium.

Lisaks juba tehtud otsusele Haljala liiklussõlme ehitamisele on arutlusel ka projekti järgmised etapid. Haljala liiklussõlm on esimene töö suuremast Rõmeda-Haljala teelõigu rekonstrueerimisest. Kokku planeeritakse ehitada 12,1 kilomeetri pikkune nelja sõidurajaga teelõik ning lisaks Haljalale ka Aaspere liiklussõlm.

Ministeeriumi teatel sõltub projekti järgmiste etappide väljaehitamine finantseerimisest, mis praegu on veel lõplikult lahendamata.

Maanteeamet on alustanud projekti hankemenetlusega ning ehitusega plaanitakse alustada juba eeloleval suvel. Objekti valmimisaeg jääb 2012. aasta lõppu. Haljala liiklussõlme maksumusest tasub 85 protsenti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et hankele laekus esmaspäevaks neli pakkumust ning lepinguni loodab amet jõuda juunikuus.