Välisministeerium lõpetas Kiievi suursaatkonna hankelepingu


BNS 04.04.2011

Välisministeerium lõpetas 25. märtsil ehitusfirmaga Koger & Partnerid sõlmitud hankelepingu Kiievi suursaatkonna rekonstrueerimistööde teostamiseks.

Välisministeeriumi pressitalituse lauaülem Helen Rits ütles BNS-ile, et riigihanke väljakuulutamse ajal eeldas välisministeerium, et hoone teenindusmaaga seotud juriidilised ning välistrasside ehitamisega seotud küsimused leiavad lahenduse hiljemalt 2011. aasta veebruariks. "Selle nimel tegi välisministeerium tihedat koostööd Ukraina valitsusasutustega ja Kiievi linnavõimudega," ütles Rits. "Hetkel on selge, et lõpliku positiivse lahenduse leidmine ja otsuste vormistamine võtab siiski veel aega ning sellest tulenevalt ei saa alustada ka renoveerimistöödega."

Ministeeriumi teatel otsustati poolte kokkuleppel lõpetada senine renoveerimistööde leping ning kui küsimustele on lahendused leitud, kavatseb ministeerium kuulutada välja uue riigihanke.

Välisministeerium kuulutas 2010. aasta suvel välja riigihanke Kiievi suursaatkonna rekonstrueerimistööde teostamiseks, mille võitjaks osutus ehitusfirma Koger & Partnerid.

Ehitusfirma ülesandeks oli hanke raames hoone ja sellega seotud rajatiste rekonstrueerimine ning garantiiperioodil hooldustööde teostamine.