Saue vald kehtestas Veskitammi Comarketi planeeringu


BNS 04.04.2011

Saue vallavalitsus kehtestas märtsi lõpus Laagri keskuses asuva Veskitammi 10 kinnistu detailplaneeringu, kus ABC Grupp kavatseb valmis arendada Comarketi kaupluse projekti, kuid selle hiljem maha müüa.

ABC Vara AS-i tellimusel koostatud planeeringu seletuskirjast nähtub, et planeeringu eesmärgiks on määrata kinnistule ehitusõigus kaupluse rajamiseks. Praegu asub kinnistul amortiseerunud ja tehniliselt halvas seisukorras ärihoone.

Kinnistu on suurusega 3504 ruutmeetrit, krundi maksimaalne ehitusalune pind võib olla 1350 ruutmeetrit.

Grupi omanik Jüri Vips on BNS-ile öelnud, et ettevõte ehituseks vajalikku investeeringut sellesse projekti ei tee, vaid müüb selle pärast vajalike planeeringute ja ehituslubade saamist edasi. Vips on varem selgitanud, et Veskitammi 10 kinnistul praegu asuv ehitis plaanide kohaselt lammutatakse ning rajatakse uus.

Mullu novembris müüs Vipsile kuuluv hulgikaubandusfirma ABC Grupp oma kinnisvaraarendusega tegeleva tütarettevõtte ABC Vara tegevusvaldkonna fokuseerimise eesmärgil Continental FIT-le.

ABC Grupi AS on Eesti kapitalil põhinev hulgi- ja autokaubanduskontsern, mille tütarettevõtted on Abestock AS, ABC Motors AS, ABC Vara AS ja Agora Logistika AS.