Aruvalla-Kose teelõigu ehitamise riigihanke võitis Nordecon


BNS 04.04.2011

Maanteeameti riigihanke Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimiseks ja ehitamiseks võitsid ühispakkumise teinud Nordecon AS ja Ramboll Eesti AS, kes pakkusid tööde hinnaks ilma käibemaksuta ligi 39,3 miljonit eurot.

„Maanteeamet tunnistas hanketingimuste kohaselt kvalifitseerunuks kõik kolm Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimise ja ehitamise hankel osalenud pakkujat. Kuna ükski osapool seda otsust ei vaidlustanud, siis tunnistas maanteeamet kõik kolm pakkumust ka vastavaks ning tunnistas edukaks Nordeconi ja Rambolli poolt madalaima hinnaga tehtud ühispakkumuse,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg.

Suuroru sõnul tuleb alustada Tallinna-Tartu maantee teelõigul ettenähtud suuremahuliste ehitustöödega võimalikult ruttu. "Samas tuleb arvestada veel mõningate riigihankeseadusest tulenevate nüanssidega, mis mõjutavad hankeprotsessi edukat lõpetamist ja võimalust jõuda lepingu sõlmimiseni,“ lisas ta.

Hanke võitja valimise käskkirja peale on õigus esitada vaidlustus riigihangete vaidlustuskomisjonile seitsme tööpäeva jooksul. Kui vaidlustusperioodi jooksul keegi maanteeameti otsust eduka pakkumise kohta ei vaidlusta, alustavad hanke võitjad ja maanteeamet lepinguläbirääkimisi, teatas Nordecon.

Hankel osales ka konsortsium Lemminkäinen, Tref ja Trev2, kelle hind oli varasema info järgi 41,1 miljonit eurot. Merko Ehituse pakkumise summa 43,8 miljonit eurot. Tööd peaksid valmima 2013. aasta suve lõpus.

Aruvalla-Kose tee-ehitusprojekt on vaidluste tõttu pikalt veninud. Projekt on seotud ka kriminaaluurimisega, kus riigiprokuratuur uurib riigiametnike, sealhulgas majandusministeeriumi kantsleri Marika Priske tegevust.