Maavalitsus menetleb vastuväiteid EKA uue hoone planeeringule


BNS 30.03.2011

Harju maavalitsuses toimus teisipäeval Eesti kunstiakadeemia (EKA) uue maja ehk Tallinnas aadressil Tartu maantee 1 asuva kinnistu ning lähiala detailplaneeringu vastuväidete arutelu, maavalitsus tegeleb seal esitatud vastuväidete läbitöötamisega.

Harju maavalitsuse pressiesindaja Kadi-Ann Simmermann teatas BNS-ile, et maavanem võttis arutelul esitatud vastuväited teatavaks. Maavalitsus tegeleb Simmermanni sõnul praegu vastuväidete läbitöötamisega ning asja saab täpsemalt kommenteerida pärast seda, kui asjas on kujunenud maavanema seisukoht.

EKA avalike suhete juht Solveig Jahnke on varem BNS-ile öelnud, et EKA uue maja ehitus ei alga enne 2011. aastat. Muu hulgas on ta märkinud, et aega võtavad võimalikud arheoloogilised väljakaevamised. Kuna krundilt leiti arheoloogiliste eeluuringute käigus arheoloogilisi mälestisi, tuli otsustada, kas ja millal arheoloogilised väljakaevamised toimuvad.

Tallinna linnavalitsus võttis mullu oktoobris vastu Tartu maantee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, mille eesmärgiks on anda võimalus alale kunstiakadeemia uue õppehoone rajamiseks. Detailplaneering loob võimaluse ehitada Gonsiori ja Laikmaa tänava nurgal asuvale alale EKA tarvis kuni 16 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega õppehoone. Seal paiknenud kunstiakadeemia amortiseerunud hooned on lammutatud.

EKA-le uue õppehoone projekteerimiseks koostati ruumiprogramm ja korraldati avalik rahvusvaheline arhitektuurivõistlus.