Baltifalt alustas Pärnu ümbersõidul erakorralist teehoolet


BNS 24.03.2011

Maanteeameti teatel jõustus neljapäeval esmane Pärnu ümbersõidu erakorralise teehoolde leping, mille amet sõlmis AS-iga Baltifalt.

Lepingu järgi alustab firma kohe liiklejatele ohtlike teeaukude lappimist Ehitajate teel ja ümbersõidu läänepoolsel ühendusel.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et hankelepingu maksumus on 19.178 eurot ehk 300.000 krooni.

Paari nädala pärast sõlmitava püsiva uue hooldelepinguga tagatakse antud teelõikude märksa põhjalikum korrashoid, mis kestab kuni uue ehitaja leidmiseni Läti firmast SIA Binders ja Eesti firmast AS Koger & Partnerid koosneva kontserni asemele, märkis amet.

Kasesalu selgitas, et kaks lepingut tehti seepärast, et teehoolet oli kohe vaja jätkata, aga mahukama lepingu ettevalmistamine ja sõlmimine võtab veidi rohkem aega. Tema sõnul saab teisest teehooldelepingust rääkida täpsemalt siis, kui see on allkirjastatud.

Maanteeamet sõlmis Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehituslepingu 2009. aasta 23. septembril ja läänepoolse ühendustee ehituslepingu 2009. aasta 3. novembril konsortsiumiga, mida juhtis Koger & Partnerid. Möödunud aasta suvel sai konsortsiumi juhtivpartneriks Binders.

Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel ning läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli juba möödunud aasta 15. oktoobril. 16. märtsil saatis maanteeamet Läti Bindersi ning Koger & Partnerite esindajatele avalduse Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse ehituslepingute lõpetamise kohta. Varem oli Binders teatanud, et loobub lepingute täitmisest.