Eesti Energia jätkab Narva elektrijaamas plaanitud tegevustega


BNS 24.03.2011

Euroopa Komisjoni uurimine Eesti Energia Narva Elektrijaamade uute energiaplokkide riigitoetuse osas ei mõjuta Eesti Energia teatel ettevõtte praegust tegevust ehituse ettevalmistamisel ning planeeritud tegevused jätkuvad.

Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann ütles neljapäeval BNS-ile, et kuna Euroopa Komisonilt riigiabi lubamise kohta lõplikku vastust ei ole, pole praegu midagi muutunud.

"Käivad platsi ettevalmistused, Alstom tegeleb ehitusprojekti ettevalmistamisega," kommenteeris Bachmann tööde praegust seisu Narva esimese uue energiaploki ehitusel.

Euroopa Komisjonilt keeldumisotsust ei tulnud ja komisjoni uurimine Bachmanni sõnul praegust tegevust ei mõjuta, kuna ehitamisega ei ole veel alustatud. Ehituse alustamise üheks eelduseks on riigiabi loa saamine, selgitas Bachmann.

"Loa saamisega saame oodata juuni lõpuni," ütles Bachmann. "Ootame ja jätkame plaanitud tegevustega." Ehitustöödega loodab Eesti Energia alustada aasta lõpul.

Euroopa Komisjon teatas kolmapäeval, et on alustanud põhjalikumat uurimist riigitoetuse andmise osas Eesti Energia Narva Elektrijaamade uute energiaplokkide ehituseks. Euroopa Komisjon kahtleb, kas see oleks turgu vähim moonutav viis energiavarustuse kindlustamiseks, kuna riigiabi võib pärssida investeerimisvalmidust teistesse tehnoloogiatesse.

Eesti riik kavatseb kahe 300-megavatise energiaploki ehitamist toetada 20 aasta jooksul 1,5 miljardi euroga.

Mullu detsembris kinnitas AS Eesti Energia Narva Elektrijaamad uute põlevkivienergiaplokkide ehitushanke võitjaks Prantsuse päritolu ettevõtte Alstomi. Investeeringu eeldatav kogumaksumus on 950 miljonit eurot.