Pro Kapital ehitab Tallinnasse Peterburi teele uue kaubanduskeskuse


BNS 23.03.2011

Ernesto Preatoni osalusega Pro Kapital kasutab Cityconilt Kristiine keskuse eest saadavat 105 miljonit eurot uue suure kaubanduskeskuse ehitamiseks Tallinnasse Peterburi teele, kirjutab Äripäev.

"Pärast müügitehingut Cityconiga on Eestis plaanitud jätkata Tondi kvartali uute etappidega, Kalaranna kinnistu detailplaneeringuga ja alustada täiesti uue kaubanduskeskuse rajamist," kinnitas Pro Kapitali juhatuse liige Ervin Nurmela. Nurmela täpsustas, et uut keskust kavandatakse Peterburi teel endise lihakombinaadi alal laiuvale kinnistule, mille omanik on Pro Kapitali tütarettevõte AS Tallinna Moekombinaat.

"Tegemist on meie hinnangul väga perspektiivika asukohaga, juba on alustatud Ülemiste liiklussõlme ehitusega, mis on tulevikus Tallinna üks tähtsamaid tuiksooni," kommenteeris Nurmela.

Nurmela sõnul on Pro Kapital praegu uue keskuse projekteerimise faasis, et taotleda ehitusluba. "Sellise suurusega keskuse ehitamine võtab aega ligikaudu kaks aastat pärast ehitusloa saamist. Töö selle nimel käib," märkis Nurmela.