DPD rajab Tallinna lähedale Jürisse uue pakiterminali ja jaotuskeskuse


BNS 22.03.2011

Kullerfirma DPD Eesti sõlmis eelmisel nädalal OÜ-ga Astlanda Ehitus Jüri tehnoparki rajatava uue pakiterminali ja jaotuskeskuse projekteerimis- ja ehitustööde lepingu; investeeringu kogumaksumuseks kujuneb kaks miljonit eurot.

Uue modernse pakkide sorteerimisterminali esimese etapi kogupindala on üle 2300 ruutmeetri. Ehitustööd algavad juba selle aasta kevadel ja kompleks valmib 2012. aasta alguses.

Edaspidi on võimalus rajada laiendused terminalile ja kontorile vastavalt DPD Eesti tulevikuvajadustele.

DPD Eesti tegevjuhi Tarmo Taela sõnul varustatakse uus logistikakeskus kaasaegse sorteerimistehnikaga, mis võimaldab käsitleda klientide pakke kiiremini, kindlamalt ja täpsemalt ning oluliselt suuremas mahus. "Pakkide sorteerimistehnoloogia saab olema uus ja lisaks paranevad töötajate töö- ja olmetingimused," ütles Tael BNS-ile.

Taela sõnul loobuvad nad olemasolevatest pindadest Tallinnas Kalmistu teel asuvas Liiva keskuses, sest need ei ole vastavuses firma kasvavate vajadustega ja võivad saada piiravaks teguriks ettevõtte arengule tulevikus.

"Seoses puuduliku teedevõrgustikuga asuvad olemasolevad pinnad logistiliselt halvasti ligipääsetavas kohas, mis muudab transpordi protsesside toimimise keerukaks," märkis Tael. "Loodava pakiterminali asukoha valikut toetas logistiliselt hea paiknevus Jüri tehnopargis, mis jääb Tallinna naabrusesse ning asub Tallinna-Tartu maantee ning ringtee vahetus läheduses."

Kullerteenuse ja pakiveofirma DPD Eesti kaudu saab pakke saata 24 Euroopa Liidu liikmesriiki. DPD Eesti annab tööd ligi 200 inimesele. Ettevõte toimetas 2009. aastal kohale 1,56 miljonit pakki. Firma 2009. aasta käive oli 92 miljonit krooni.