Amet korraldab kiirkorras Pärnu ringtee hooldushanke


BNS 21.03.2011

Kuna Läti firma Binders loobus Pärnu ringtee ehitamise kõrval ka selle hooldamisest, viib maanteeamet kiirkorras läbi hankemenetluse Pärnu ümbersõidu hooldamiseks.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et amet viib lihtmenetlusega läbi kahe teehooldelepingu hankemenetluse, mille alusel saaks koheselt jätkata Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse hooldamist ning teostada seda kuni uue ehitaja leidmiseni.

Maanteeamet teatas möödunud nädalal, et alustab koheselt Pärnu ringtee uue ehitaja leidmiseks hankedokumentide ettevalmistamist ning loodab jõuda lepinguni hiljemalt augustis.

Binders teatas Pärnu ümbersõidutee ehituslepingu ülesütlemisest veebruari keskel. Möödunud neljapäeval teatas Binders, et lõpetab esmaspäevast ka ehitusobjekti hooldamise.

Möödunud kolmapäeval saatis maanteeamet Bindersile ning Eesti ettevõttele Koger&Partnerid avalduse Pärnu ümbersõidu esimese ja teise etapi ehituslepingute lõpetamise kohta. Pooled peavad lepingute lõpetamise üksikasjad veel kokku leppima.