Ameerikanurga äriparki tuleb ETK hüpermarket


BNS 21.03.2011

AS Süda Maja ja Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (ETK) sõlmisid üürilepingu Ameerikanurga kaubandus- ja logistikapargis hüpermarketi avamiseks.

Tehingu osapoolte teatel on 13.000 ruutmeetri suurune kaubandushoone plaanis avada 2012. aasta teises pooles.

ETK juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul sobib Ameerikanurga kaubanduspark oma asukoha ja ümbritseva keskkonnaga uue hüpermarketi avamiseks ning asukoha väärtus ajas kasvab veelgi.

"ETK kauplustevõrk üle Eesti on väga lai, kuid Tallinnas ja selle lähiümbruses oleme siiani pigem tagasihoidlikult esindatud. Meil on Laagri Maksimarket Pärnu maantee alguses ja Lasnamäe Maksimarket Peterburi maanteel, kuid Tartu maantee suunal seni kauplust ei olnud," kommenteeris Kusmin uue kaupluse avamist.

AS-i Süda Maja juhataja Veiko Murruste sõnul käivad läbirääkimised mitmete potentsiaalsete rentnikega nii Eestist kui ka väljastpoolt. Lisaks kauplustele on Ameerikanurga kaubandus- ja logistikaparki kavandatud toitlustuskohad, bensiinijaam, hotell ning vaba aja veetmise võimalused.

Kaubandusettevõtetel on võimalus rajada oma laod ja logistikakeskused samasse parki, kuhu luuakse ka keskkonnasõbraliku tootmise võimalused. Park hakkab plaani kohaselt pakkuma tööd ligi 3000 inimesele. Kaubanduspinda on pargis ligi 20.000 ruutmeetrit.

Ameerikanurga kaubandus- ja logistikapark asub Rae vallas Jüri asula lähedal. Park külgneb Tartu maantee ja Tallinna ringteega ning paikneb magistraalide lõuna- ja läänesuuna vahelisel alal. Pargi suurus on 84 hektarit.