Sweco Projekt teeb Viiratsi kanalisatsiooni rekonstrueerimisprojekti


Pressiteade 17.03.2011

Projekteerimisfirma Sweco Projekt teeb Viljandimaa Viiratsi valla ühisveevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimisprojekti. Töö tellija on Viiratsi Veevärk ja peatöövõtja Merko Infra.

Mart Taklai, Sweco Projekti projektijuhi sõnul hõlmab rekonstrueerimisprojekt Viiratsi aleviku ja Vana-Võidu, Uusna, Tänassilma ning Valma külade keskasulate ühisveevärki ja –kanalisatsiooni.

Kaido Pitkäärt, Viiratsi Veevärk OÜ juhataja, ütleb, et kohalikele elanikele tähendavad vee- ja kanalisatsioonivõrkude rekonstrueerimistööd eeskätt normidele vastava joogivee saamist ja süsteemide töökindluse kasvu. „Vahetatakse välja vanad vee- ja kanalisatsioonitorustikud, rekonstrueeritakse puurkaev-pumbajaamad, reovee pumplad ja puhastusseadmed. Viljandi Veevärgi tarnitava joogiveega ei ole Viiratsis ja Vana-Võidus probleeme, aga Uusna, Tänassilma ja Valma pumbajaamadest tuleb seni ülemäära rauda ja fluoriidi sisaldav vesi. Veetöötlusjaamade rajamisega saame nendest tülikatest ainetest joogivees lahti. Reoveepuhastite rekonstrueerimisega Uusna, Tänassilma ja Valma külades paraneb ka Tänassilma jõe ja Võrtsjärve olukord,“ räägib Kaido Pitkäärt.

Leo Rahu, Merko Infra projektijuht: „Kopa lööme maasse kevadel, valmis saavad rekonstrueerimistööd 2012. aasta suveks.“

3,2 miljoni eurost projekti, mis hõlmab viiel reoveekogumisalal kokku üle 2300 inimese, rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Sweco Projekt on Eesti suurimaid ehituslik-arhitektuurse, tehnoloogilise ja keskkonna-alase projekteerimise valdkonnas tegutsevaid firmasid. Ettevõte kuulub Skandinaavia ja Ida-Euroopa suurimasse projekteerimiskontserni Sweco AB.