Eesti Energia loobus Jõhvi koostootmisjaama ehitusest


BNS 17.03.2011

Eesti Energia kontserni kuuluv Eesti Energia Tehnoloogiatööstus loobus seoses kontserni väljumisega piirkonna soojamajanduse turult Jõhvi koostootmisjaama rajamisest.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus käivitas Jõhvi koostootmisjaama hanke mullu juunis. Hanke kehtetuks tunnistamise põhjuseks on kolmapäeval avaldatud hanke aruandes toodud asjaolu, et kõigi vastavaks tunnistatud pakkumiste maksumused ületavad hankelepingu eeldatavat maksumust.

Jõhvi koostootmisjaama elektriliseks võimsuseks oli kavandatud 4,5 ja soojuslikuks võimsuseks 12,5 megavatti. Jaam oleks kütuseks kasutanud turvast ja biokütust.

Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann selgitas BNS-ile, et nagu Eesti Energia on juba varem öeldnud, ei ole ettevõttel plaanis jätkata oma arendusprojektidega Jõhvi piirkonnas. "Oluliste suurte arenduste jaoks jääb see piirkond kahe ettevõtte jaoks kitsaks. Seal ei ole võimalik arendada paralleelselt kahte tasuvat ja samas tarbijale sõbralikku soojuse hinda pakkuvat lahendust," märkis ta.

Eesti Energia kontsernile kuulus varem enamusosalus kaugküttefirmas Kohtla-Järve Soojus. Detsembris sõlmis Eesti Energia Viru Keemia Grupiga (VKG) lepingu oma 59-protsendilise osaluse müügiks VKG-le 87 miljoni krooniga. Mõne nädala eest andis omapoolse heakskiidu tehingule konkurentsiamet.