Fund Ehitus ja KMG Ehitus jäid Ämari hankel taas kvalifitseerimata


BNS 09.03.2011

Kaitseministeerium otsustas sel nädalal Ämari lennubaasi tugistruktuuride ligi 11 miljoni eurosel ehitushankel jätta taas kvalifitseerimata OÜ Fund Ehituse ja AS KMG Ehituse pakkumise.

Riigihangete vaidlustuskomisjon rahuldas varem ühispakkujate Fund Ehituse ja KMG Ehituse vaidlustuse ministeeriumi esmase kvalifitseerimata jätmise otsuse kohta. Komisjoni otsuse kohaselt ei olnud ministeeriumi otsus piisavalt põhjendatud.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet ütles kolmapäeval BNS-ile, et ministeerium põhjendas sel nädalal Fund Ehituse ja KMG Ehituse kvalifitseerimata jätmist põhjalikumalt. "Ühispakkujad jäeti hankemenetluses kvalifitseerimata, kuna neil ei olnud hankes osalemiseks kõiki vajalikke majandustegevuse registri registreeringuid."

Kuimet lisas, et teisi pakkumisi ministeerium hetkel ei vaadanud, oodates ära Fund Ehituse ja KMG Ehituse kvalifitseerimata jätmisest tulenevad edasised arengud.

Pärast esimest pakkumiste kvalifitseerimist tunnistas ministeerium Ämari lennubaasi tugistruktuuride ehitushankel võitjaks AS-i Nordecon. Fund Ehituse ja KMG Ehituse vaidlustuse tõttu läks hanke võitja selgitamine uuele ringile.

Varasema info kohaselt laekus Ämari lennubaasi tugistruktuuride ehitushankele kuus pakkumist hinnavahemikus 11–14 miljonit eurot.

Hange on osa Ämari lennubaasi kui terviku väljaehitamise projektist. Kõnealuse konkreetse hankega rajatakse Ämarisse eraldi angaar parajasti valves olevatele õhuturbehävitajatele, lennubaasi teenindamiseks vajalike sõidukite autopark ja garaaž-töökoda. Samuti ehitatakse baasi meditsiinikeskus, lihtne reisijateterminal baasi kaudu sisse- või väljalendavate sõjaväelaste tarbeks, kaubakäitluse vaheladu ning lämmastiku- ja hapnikuhoidla.

Hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 8,05 miljonit eurot. Ehitustööd kestavad kava järgi 11 kuud.