Novembris valmib Tallinnas uus Volta alajaam


BNS 08.03.2011

Sel kuul jõuavad viimasesse etappi Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ poolt tellitud uue Volta alajaama ehitustööd, mis peaks lõppema novembris.

Volta alajaama ehitusse investeerib Jaotusvõrk üle kahe miljoni euro. Projekti kogumaksumus on ligemale viis miljonit eurot. Ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus, projekti aitab läbi viia Elering.

Uue Volta 110/6-kilovoldise alajaama ehitus algas 2009. aastal. Alajaam tõstab tunduvalt Põhja-Tallinna elektrivõrgu töökindlust, vähendades elektrikatkestusi ja võimalike rikete kõrvaldamiseks kuluvat aega, teatas Eesti Energia.

"Volta-sarnaste kaasaegsete alajaamade ehitustempot tuleb üle Eesti tõsta. Maakaabel kombinatsioonis kaasaegsete alajaamadega on tulemuslikem viis töökindla elektrivõrgu rajamisel," sõnas Jaotusvõrgu juht Tarmo Mere. "Samuti on uued alajaamad varustatud kaasaegsete automaatikaseadmetega, mis võimaldavad kiiret rikkekoha leidmist ja rikke kõrvaldamist. Seega väheneb nii elektrikatkestuste arv kui ka võimalike katkestuste kestus."

Viimase suurema ehitustööde etapina toimub märtsis vanade keskpingekaablite väljavahetamine ja toite üleviimine uude alajaama. Uusi keskpingekaableid tuleb paigaldada kuue kilomeetri ulatuses. Kuna asendatavad kaablid on väga vanad, võib nende väljakaevamine ja liigutamine põhjustada rikkeid.

Volta alajaama ehitus on viimaste aastate suurim investeering Põhja-Tallinna elektrivõrku, märkis Eesti Energia.