BLRT investeerib Riia logistikakeskusesse 20 miljonit eurot


BNS 08.03.2011

BLRT Grupi tütarettevõte Elme Metall rajab Riias asuva endise metallitehase kinnistule 20 miljoni euroga logistika- ja teeninduskeskuse.

BLRT Grupi ja Elme Metalli juhatuse liikme Igor Bermani sõnul kerkib ligi üheksa hektari suurusele maatükile logistika- ja teeninduskeskus pinnaga kuni 60.000 ruutmeetrit.

Bermani sõnul kaalus BLRT alternatiivina ka logistika- ja teeninduskeskuste ehitamist Tallinna või Kaunasesse. BLRT otsustas Riia kasuks, kuna see on Baltimaades tegutsemiseks logistiliselt parim koht.

Praegu asub kinnistul tootmis- ja laohoone pinnaga 21.000 ruutmeetrit, renoveeritud büroohoone pinnaga 7500 ruutmeetrit ning oma raudteeharu. Kinnistu vahetusse lähedusse rajatav liiklussõlm tagab ligipääsu autotranspordile.

Bermani sõnul kasutab ettevõte tootmishoonet praegu laona, aasta lõpuks peaks logistikakeskus täielikult tööle hakkama. "Järgmisel aastal peaks alustama tööd ka teeninduskeskus," lisas Berman.

Tõenäoliselt avab samal kinnistul oma keskuse ka vanametalli kokkuostu ja töötlemisega tegelev Refonda.

Elme Metall tegeleb aastast 2001 metallkonstruktsioonide tootmise, leht- ja profiilmetalli töötlemise ning mustmetallist ja värvilisest metallist pooltoodete müügiga. Hetkel on ettevõttel Eestis, Leedus, Lätis, Venemaal ja Poolas 11 ladu ning kolm teeninduskeskust, mille kaudu müüb firma metalli ja metalltooteid nii Baltimaades kui ka Skandinaavias ja Ida-Euroopas.