Tallinn sõlmis Astlanda Ehitusega Kultuurikatla ehituslepingu


BNS 07.03.2011

Tallinna linn sõlmis esmaspäeval ehitusfirmaga Astlanda Ehitus OÜ Kultuurikatla ehituslepingu, lepingu periood on neli aastat ja ehitust plaanitakse alustada lähinädalatel.

Tallinna linnavalitsuse teatel sõlmisid Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, sihtasutus Tallinn 2011, MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus ja OÜ Astlanda Ehitus esmaspäeval Kultuurikatla rekonstrueerimise raamlepingu.

Esimeses mahus on kavas renoveeritada hoone A-plokk ehk Linnahalli ja Statoili poolne külg, kuhu on plaanitud ruumid Kultuurikatla Loomemajanduse Arenduskeskusele, Eesti Arhitektuurikeskusele, Disainikeskusele ja Eesti Arhitektide Liidule. Samuti plaan teha korda suur katlasaal koos kateldega ning avatakse see kõigile huvilistele kui osa avalikust linnaruumist.

Esimeses järgus on plaanitud ka Kultuurikatla ümbrusega seotud tööd, renoveeritakse estakaad ning korstnast majja viivad suitsukäigud. Katla suurde korstnasse tuleb Tallinna üks kõrgemaid vaateplatvorme, kuhu hakkab viima lift.

Esimese mahu tööd on kavas lõpetada 2012. aastal. Kultuurikatla rajamisele on lisaks Tallinna linna rahastusele saadud toetust ka erinevatest Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Kultuurikatla ehitustööd on vaidluste tõttu kuude kaupa veninud ja seetõttu tuleb teise kohta kolida mitu Kultuurikatlas toimuma pidanud kultuuripealinna Tallinn 2011 üritust.