Viljandi kutsekeskkool otsib hankega koolilinnaku ehitajat


BNS 28.02.2011

Viljandimaal Viiratsi vallas Vana-Võidu külas asuv Viljandi ühendatud kutsekeskkool käivitas kooli linnaku ja uue õppehoone ehitustööde hanke.

Kooli haldusjuht Mati Valli rääkis BNS-ile, et ehitustööde plaanitav maksumus on 90 miljonit krooni ehk 5,75 miljonit eurot pluss käibemaks. Tema sõnul rahastatakse ehitustöid täielikult Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi õppehoonete ehitamise, töökodade rekonstrueerimise ja õppevahendite soetamise meetmest.

Valli sõnul hõlmab hange kolme õppekorpuse ehitust. Kooli praegune õppekompleks renoveeritakse ja juurde ehitatakse üldainete maja ning õppelaborid.

Kooli kodulehe andmeil asuvad kooli ehitus- ja teenindusosakond Vana-Võidu mõisakompleksis, millele on juurde ehitatud mitmeid kaasaegseid õppehooneid.

Valli ütles, et ehitus peaks lõppema kahe aasta pärast. Tema sõnul tahaks kool 2013. aasta septembrist uues linnakus õppetööd alustada.

Vastavalt ehitusprojektile on kastelli rekonstrueerimistööde brutopind 3100 ruutmeetrit ja juurdeehituse brutopind 15.046 ruutmeetrit.

Hanketingimuste järgi kohustub töövõtja andma tööle 36 kuu pikkuse garantii. Pakkuja või ühispakkujate kui terviku kolme viimase majandusaasta summaarne netokäive peab olema olnud vähemalt 32 miljonit eurot. Hankelepingu kestus on 24 kuud.

Hankele saab pakkumisi esitada 22. märtsini, pakkumised avatakse samal päeval.