Kanajevile kuuluv firma plaanib Piritale uut veekeskust


BNS 23.02.2011

Tallinna linnavalitsus algatas kolmapäevasel istungil planeeringu, mis annaks ärimees Anatoli Kanajevile kuuluvale OÜ-le Kantauro õiguse Piritale Eesti Näituste ja ajaloomuuseumi Orlovi lossi vahele uue veekeskuse rajamiseks.

Linnavalitsus otsustas algatada planeeringu, mis annab õiguse Piritale kuuekorruselise ärihoone ehitamiseks, kuhu on kavas ehitada veekeskus. Planeeritud hoonesse on kavas ehitada lisaks veekeskusele ka konverentsiruumid ja hotell.

Linnavalitsuse korraldusega algatatakse Pirita tee 32, Pirita tee 50 ja Maarjamäe tänav 11 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu koostamine. Planeeritava maa-ala suurus on 3,6 hektarit. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata ehitusõigus moodustatavale krundile kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ärihoone ehitamiseks.

Planeeritav maa-alal asub kesklinnas Pirita tee ääres Maarjamäe suvemõisa ja näituseväljakute vahelisel alal. Kinnistud on hoonestamata. Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles OÜ Kantauro.

OÜ Kantauro teenis Krediidiinfo andmetel 2009. aastal 103.781 euro suuruse käibe juures ligi 3,5 miljonit eurot kasumit.

Möödunud aasta sügisel kirjutas Eesti Päevaleht, et projekt on olnud päevakorras juba kaks aastat. "Sellele alale oli varem tehtud planeering seitsmele villale, kuid selle asemel on omanik nüüd soovinud rajada tervisekeskuse, mille ideoloogia oleks kõrgemal tasemel tervisekontroll," rääkis R-Konsulti arhitekti Irina Raud toona.

Ühtlasi algatas linnavalitsus kolmapäevasel istungil Mustamäe linnaosas asuva Sipelga tänav 3 planeeringu. Planeeritava maa-ala suurus on 0,23 hektarit. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on elamumaa sihtotstarbega Sipelga tänav 3 kinnistule ehitusõiguse määramine kuni kaheksa maapealse ja ühe maa-aluse korrusega korterelamu rajamiseks.

Hoone maksimaalne kõrgus maapinnast võib olla 30 meetrit ja ehitusalune pind 700 ruutmeetrit. Rajatava hoone maa-alune ja esimene korrus on kavandatud parkimiskorrustena ja ülejäänud korrustele nähakse ette korterid. Maksimaalselt on ette nähtud elamusse 35 korterit.

Planeeringu koostamise algatamist taotles OÜ Sipelga Maja.

Linnavalitsus algatas Tallinna – Tartu maantee vahetus läheduses Mõigu asumis asuva Kanali tee ja Kaabli tänava vahelise kvartaliosa detailplaneeringu koostamise, millega antakse ehitusõigus kinnistule kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hoone ehitamiseks ning olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks.

Planeering näeb ette alale uue ning kaasaegse logistikahoone ehitamise koos seda teenindava büroohoone rajamisega

Planeeritava maa-ala suurus on 6,18 hektarit. Kinnistud kuuluvad AS-ile Mõigu Ehituskoondis.