Lõpevad Matkamaja renoveerimistööd


Pressiteade 23.02.2011

Teisipäeval, 1. märtsil võtavad Kesklinna valitsuse esindajad ehitajalt vastu Raekoja plats 18 asuva seni Matkamajana tuntud keskaegse hoone renoveeritud IV korruse saali ja fuajee. Edaspidi hakkab hoone kandma selle kunagise omaniku kaupmees Johan Hopneri järgi Hopneri maja nime.

Tallinna Kesklinna vanema Aini Härmi sõnul oli hoone aastate jooksul amortiseerunud ning vajas kiiret renoveerimist.

„Hea akustikaga ning meeldiva interjööriga saal seisis kasutamata, kuna maja ehituslik ja tehniline seisund ei rahuldanud kontsertide ja näituste korraldajaid. Peale renoveerimist kujuneb Hopneri majast taas Kesklinna kultuurikeskus, kus saab külastada erinevaid kontserte, konverentse, korraldada teatrietendusi ja näitusi. Suurt huvi saali kasutamiseks on üles näidanud teatritrupid Theatrum, Improteater, Polügon ja Miks. Kindlasti jätkavad majas klubilist tegevust Eestimaa Rahvuste Ühenduse erinevad kollektiivid,“ lisas Härm.

Maja ajaloo kohta ütles Kesklinna vanem Aini Härm, et praegu Matkamaja nime all tuntud hoonekompleksi esimene osa ehitati enam kui seitsesada aastat tagasi tornelamuna. „Tornmaja kõrvale rajatud poodide omanike registrit peeti 1352. aastast. 1662. aastal ostis tornmaja kaupmees Johan Hopner, kes omandas 1665. aastal ka poemaja,“ selgitas Härm.