ERM-i suurhankest saab loobuda, kui EL projekti ei toeta


BNS 23.02.2011

Eesti Rahva Muuseumi Ehituse Sihtasutuse juhatuse liikme Peeter Maueri sõnul tuleb Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone ehitushanke tingimustesse punkt, mis võimaldab pakkumised tagasi lükata, kui Euroopa Komisjon otsustab muuseumihoone rahastamist mitte toetada.

Mauer ütles kolmapäeval BNS-ile, et ERM-i uue hoone ehitushanke tähtaeg ja muu detailid selguvad siis, kui hange 4. märtsil reaalselt välja kuulutatakse.

Mauer selgitas, et hanke tingimused tulevad tavapärased. Tingimused saavad olema sellised, et piinlik poleks hankijal ega pakkujatel, lisas ta.

Euroopa Komisjonil on aega otsuse tegemiseks ERM-i uue hoone rahastamise kohta vähemalt kolm kuud. Mauer hindas, et otsus võib tulla mais-juunis. Esmalt oodati otsust juba 2010. aasta lõpus.

Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehituse maksumuseks on Euroopa Komisjonile ette valmistatud taotluse kohaselt 63 miljonit eurot, mis sisaldab nii hoone ehitust, piirnevate alade valmimist kui ka hoone ja näituste sisustamist. ERM-i uue hoone rahastamine on kavandatud Eeuroopa Liidu tõukefondide, riigieelarve ja Kultuurkapitalile laekuva raha arvel. Hoone peaks valmima 2014. aasta suvel.