Maanteeamet: Aruvalla-Kose hanke võitja võiks selguda aprillis


BNS 23.02.3011

Maanteeamet sai Aruvalla-Kose teise teehanke alusdokumentide üle halduskohtus peetud vaidluses Nordeconi vastu võidu ja hindab, et hanke võitja võiks selguda aprillis.

Maanteeamet saab Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimis- ja ehitushankega jätkata ning ootab pakkumusi 28. veebruariks.

"Kohtu positiivset otsust arvesse võttes on maanteeamet veendunud, et Aruvalla-Kose teise hankemenetlusega on võimalik jätkata ja eeldades hanke jätkumisel pakkujate mõistlikku käitumist, on lepinguni võimalik jõuda aprillikuu jooksul," ütles maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puust hanke väljavaateid kommenteerides.

Puusti sõnul on ehitustegevusega reaalne alustada tänavu suvel, kuid kuna lepingu täitmine algab projekteerimisest, siis jääb suuremate ehitustööde algus 2012. aasta kevadesse. Projekteerimis- ja ehitusperioodi kogupikkus on 28 kuud, mis tähendab, et kogu teelõigu valmimine jääb kõigi eelduste kohaselt 2013. aasta suve lõppu.

Nii Tallinna halduskohus kui ka riigihangete vaidlustuskomisjon on mõlemad leidnud, et Nordeconi vaidlustatud Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimise ja ehituse hanke alusdokumendid ei ole õigusvastased. Seega on teisipäevase kohtuotsusega lükatud ümber kõik Nordeconi esitatud etteheited hanke alusdokumentide kohta, märkis maanteeamet.

Ka Aruvalla-Kose teelõigu esimene hange venis pikalt vaidluste tõttu. Hanke tühistas lõpuks rahandusministeerium, leides, et maanteeamet oli rikkunud seadust. Enne seda oli pärast vaidlust hanke võitjaks tunnistatud ühispakkujad AS Nordecon Infra ja Ramboll Eesti.

Esimese Aruvalla–Kose hanke tühistamise kaebasid Nordecon ja Ramboll samuti kohtusse ja seda kaebust arutas Tallinna halduskohus teisipäeval ning teeb otsuse avalikult teatavaks 3. märtsil.