Kiviõli seiklusturismi keskuse ehitushange sai neli pakkumist


BNS 21.02.2011

Sihtasutuse Kiviõli Seiklusturismi Keskus hankele Kiviõli suusa-, moto-, ratta-, seiklus- ja tervisespordikeskuse ehitaja leidmiseks laekus neli pakkumist.

Sihtasutuse Kiviõli Seiklusturismi Keskus juhatuse liige Janek Maar ütles BNS-ile, et pakkumised tegid OÜ Fund Ehitus, Nordecon AS ja AS Oma Ehitaja. Ühispakkumise tegid AS Merko Ehitus, AS Merko Infra ja AS Merko Tartu.

Maar lisas, et sihtasutusel kulub võitja selgitamiseks umbes nädal. Maari sõnul võiksid tööd alata kohe pärast lume sulamist.

Prognoositav hanke maht on 2,2 miljonit eurot, tööde kestus 13 kuud.

Projekti järgi saab aastal 2012 Baltikumi kõrgeimast tehismäest – Kiviõli tuhamäest – suusa-, moto-, ratta-, seiklus- ja tervisespordikeskus, mille aastaseks külastajate arvuks loodab sihtasutus 80.000 sise- ja välisturisti. Ehitushanke eesmärgiks on rajada aastaringseid liikumisharrastuse ning spordi- ja seiklusturismi võimalusi pakkuva keskuse infrastruktuur ja hooned.

Olulisemad ehitushanke mahtu kuuluvad tööd on teenindus-, tehnika-, pumpla- ja mäeteenindushoonete ehitamine, vajalike elektri-, vee-, side- ja küttetrasside ehitamine ning mäe nõlvade täiendav planeerimine ja haljastamine.

Projekti üldmaksumus ulatub 5,75 miljoni euroni, kolm miljonit eurot on projekt saanud toetust Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatavast piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist.

Keskuse rajamise projekti ettevalmistus algas aastal 2001 ning seni on suurimateks toetajateks olnud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Keskkonnainvesteeringute Keskus, kultuuriministeerium ja Kiviõli linn. Keskuse rajamisse on seni investeeritud üle 1,3 miljoni euro.