Nordkalk investeerib 8,1 miljonit Rakke lubjatehasesse


BNS 17.02.2011

Nordkalk AS investeerib 8,1 miljonit eurot Rakke lubjatehase kahe lubjaahju ja täidismaterjali liini rekonstrueerimisse, mille tulemusel kahekordistub tehase tootang 2012. aastal.

Nordkalk on sõlminud 15-aastase lubja müügilepingu Läti metallurgiaettevõttega Liepajas Metallurgs ja 2012. aastal kasvatatakse lubjatootmise maht tänaselt 40.000 tonnilt 100.000 tonnini aastas. Rekonstrueerimistööde esimese etapi teeb ehitusfirma Skanska EMV AS.

Nordkalki tegevjuhi Andres Rammuli sõnul on ettevõtte eesmärk on renoveerida vanad lubjaahjud, mis seni on seisnud. "Investeering projekti on 8,1 miljonit eurot, millest 1,1 miljonit läheb tolmufiltrite soetamiseks, samuti teeme investeeringu ka Liepaja raudteeterminali, et seal saaks meie kaupa vastu võtta."

Projekteerimisfirma Sweco Projekt teeb Nordkalkile kuuluva Rakke lubjatehase kahe 100-tonnise lubjaahju ning uue killustiku purustamise ja täidismaterjali tootmisliini rekonstrueerimisprojekti.

Kustutamata lupja kasutatakse metallurgias räbusti moodustamiseks. Eestis on suurim Nordkalki kustutamata lubja tarbija Kehra tselluloosi- ja paberivabrik.