Koger & Partnerid vaidleb RKAS-iga Koidula piirijaama ehituse üle


BNS 15.02.2011

AS Koger & Partnerid vaidleb Harju maakohtus Riigi Kinnisvara AS-iga (RKAS) Koidula raudteepiirijaama ehitushanke üle, nõudes RKAS-ilt välja väidetavat võlga.

RKAS-i kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm ütles BNS-ile, et vaidlus puudutab konsortsiumi Koger & Partnerid AS ja AS Eltron poolt teostatud Koidula raudteepiirijaama hoonete ja nõrkvoolusüsteemide projekteerimis- ja ehitustöid, mille töövõtulepingu lõpetas Riigi Kinnisvara AS graafikust mahajäämuse tõttu möödunud aasta oktoobris.

Idnurm lisas, et kuna kohtuvaidlus on pooleli, siis ei soovi RKAS vaidluse sisu ja nõuete suurust lähemalt kommenteerida.

Harju maakohus arutab kohtuasja 21. veebruaril.

Varasema info kohaselt lõpetas RKAS lepingu konsortsiumiga, kuna jaamahoone ja tolli-veterinaari laohoone ehitusel tekkis mahajäämus. Olulisi lepingurikkumisi ei kõrvaldanud ehitaja ka RKAS-i antud täiendava 30-päevase tähtaja jooksul, mistõttu RKAS oli enda teatel sunnitud lepingust taganema.

RKAS sõlmis Koger ja Partnerite ning Eltroniga töövõtulepingu summas 63,9 miljonit krooni 2009. aasta 30. aprillil.

RKAS kuulutas eelmise aasta lõpus välja uue hanke pooleliolevate ehitustööde lõpetamiseks, selle võitis 73,1 miljoni kroonise pakkumisega Nordecon.