Vaidlus nihutas taas Aruvalla-Kose hanke pakkumiste tähtaega


BNS 15.02.2011

Maanteeamet nihutas taas vaidlemiste tõttu Tallinna-Tartu maantee Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimis- ja ehitushanke pakkumuste tähtaega edasi.

"Eile teatasime pakkujatele, et Aruvalla-Kose pakkumuste esitamise uus tähtaeg on 28. vebruaril," ütles BNS-ile maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu. Hiljuti oli pakkumiste esitamise aeg nihkunud 9. veebruarilt 15. veebruarile ja enne seda oli pakkumiste esitamine veninud vaidlustamise tõttu. Vaidlustuskomisjonilt õigust saamata kaebas ehitusfirma Nordecon otsuse edasi kohtusse ja halduskohus peaks asjas seisukoha võtma 22. veebruaril.

Uue Aruvalla-Kose suuremahulise tee-ehitushanke üle hakkas vaidlema eelmise aasta lõpus AS Nordecon, kes esmalt vaidlustas hanketeate ja seejärel ka hankedokumendid. Kumbagi vaidlustust komisjon ei rahuldanud ja ettevõte pöördus kohtusse.

Aruvalla-Kose tee-ehitus venis pikalt esimese hankemenetluse raames, mida saatis rohke vaidlemine. Esimese Aruvalla-Kose hanke tühistamise kaebasid Nordecon ja Ramboll kohtusse ja seda kaebust arutab Tallinna halduskohus samuti 22. veebruaril.