Eesti Energia otsib soojuselektrijaama ehitusele projektijuhti


BNS 11.02.2011

Eesti Energia otsib riigihankega projektijuhti uue põlevkiviküttel soojuselektrijaama rajamiseks.

Projektijuhi ülesanneteks on projekti insenertehnilise ja ehitusliku kvaliteedi tagamine, peatöövõtjate kontroll, ehitusjärelevalve ja omaniku tehniline konsulteerimine.

Esimese 300-megavatise keevkihttehnoloogial energiaplokiga põlevkiviküttel töötava elektrijaama rajamine algab tänavu juunis, see objekt peaks plaani järgi valmima 2015. aasta lõpus. Teise sama võimsa ploki rajamine otsustatakse 2012. aastal, see peaks valmima 2018. aasta teises kvartalis.

Projektijuhiks saamist võib taotleda pakkuja, kes on inseneri ehitusjärelevalve teenust osutanud vähemalt kolmes soojuselektrijaama projektis, igaüks võimsusega rohkem kui 100 megavatti. Taotleja viimase kolme majandusaata keskmine majandustegevuse netokäive peab olema olnud vähemalt viis miljonit eurot.

Taotlusi saab esitada 3. märtsini, juhul kui taotlusi laekub rohkem, jätab Eesti Energia endale õiguse kutsuda hankes osalema kolm taotlejat.

Uus elektrijaam rajatakse Narva lähistele Eesti elektrijaama kõrvale ning selles saab olema kuni kaks põlevkivil töötavat energiaplokki. Kahe energiaplokiga uue elektrijaama maksumus on varasema info järgi ligi 950 miljonit eurot. Esimene 300 megavatine plokk maksab 540 miljonit ja teine 410 miljonit eurot.

Ehituslepingu sõlmis Eesti Energia Alstomiga.