Jaapanlaste abiga muudetakse Paides energiasäästlikuks lasteaed


Pressiteade 08.02.2011

Eesti poolt kasutamata jäetud süsinikdioksiidi kvoodi Jaapani ettevõtetele müümise raha abil saab Paide linnas energiasäästlikumaks muuta Tallinna 49 asuva endise lasteaiahoone, kus praegu asub PAIde lasteaia Lillepai maja filiaal ning Paide sotsiaaltöökeskuse lasteabikeskuse osakond.

Linnapea Kersti Sarapuu sõnul teostab Tallina 49 hoone rekonstrueerimise ning energiasäästlikumaks muutmise projekteerimise ning ehitustööde teostamise riigihanked Riigi Kinnisvara AS, kelle kaudu toimub ka rekonstrueerimistööde valitsusepoolne rahastamine. „Paide linna tehtud taotluse ning hinnakalkulatsiooni kohaselt kujuneb nii projekteerimis- kui ehitustööde mahuks ligikaudu seitse miljonit krooni ehk pisut üle 440 000 euro, mis on suureks abiks tänavu Paides tehtavatele investeeringutele,“ ütles Sarapuu.

Hoone energiasäästlikumaks muutmise käigus vahetatakse täies mahus välja hoone ventilatsiooni- kütte- ja elektrisüsteem ning soojustatakse nii hoone fassaad kui katus. Abilinnapea Kaido Ivaski sõnul on esialgsete plaanide kohaselt kavas ehitustöödega algust teha juba suve hakul, et enne sügisest õppeaasta algust võimalikult paljude tööde lõpule jõuda. „Prognoosi kohaselt peaks olema võimalik hoone energiasäästlikumaks muutvate rekonstrueerimistööde abil kokku hoida aastas ligikaudu viiendik hoone kütmisele kuluvast rahast,“ lisas ta.