Kohus avalikustab otsuse uue Aruvalla-Kose hankes kuu lõpupoole


BNS 04.02.2011

Tallinna halduskohus teeb maanteeameti korraldatava uue Tallinna-Tartu maantee Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimis- ja ehitushanke vaidluses otsuse avalikuks 22. veebruaril.

Uue Aruvalla-Kose suuremahulise tee-ehitushanke vaidlustas eelmise aasta lõpus AS Nordecon, kes esmalt vaidlustas rahandusministeeriumi juures asuvas vaidlustuskomisjonis hanketeate ja seejärel ka hankedokumendid. Kumbagi vaidlustust komisjon ei rahuldanud ja ettevõte pöördus kohtusse.

Maanteeameti pressiesindaja ütles BNS-ile reedel, et hetkeseisuga ei ole kohus hankemenetlust peatanud ning pakkimuste esitamise tähtaeg on 15. veebruaril.

Aruvalla-Kose tee-ehitus venis pikalt esimese hankemenetluse raames, mida saatis rohke vaidlemine. Hanke tühistas rahandusministeerium, leides, et maanteeamet oli rikkunud seadust. Enne seda oli pärast vaidlemisi hanke võitjaks tunnistatud ühispakkujate AS-ide Nordecon Infra ja Ramboll Eesti pakkumine.

Esimese Aruvalla-Kose hanke tühistamise kaebasid Nordecon ja Ramboll samuti kohtusse ja seda kaebust arutab Tallinna halduskohus samuti 22. veebruaril.