Kahe sadama jääkreostusest puhastamise hange sai neli pakkumist


BNS 02.02.2011

Keskkonnateabe keskuse riigihange Tallinnas asuvate Miinisadama ja Süsta tänava sadama puhastamiseks jääkreostusest sai neli pakkumist.

Ühe pakkumise tegi AS Ecopro. Kolme ühispakkumise juhtivpartneriteks on KMG Inseneriehituse AS, AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg ja Lemminkäinen Eesti AS.

Pakkumised jäid vahemikku 844.000 eurot kuni 1,5 miljonit eurot, ütles BNS-ile keskkonnateabe keskuse hankespetsialist Lembit Talli. Ta lisas, et võitja võib selguda kahe-kolme nädala või kuu aja pärast.

Sadamate puhastamise projektide üldiseks eesmärgiks on põhjavett ohustava jääkreostuskolde lokaliseerimine, keskkonnareostuse tõkestamine ja jääkreostuse likvideerimine. Reostunud pinnas tuleb teisaldada, töödelda ja ladestada selleks ettenähtud prügilas. Puhastatud alad tuleb korrastada ja tööle rakendada seiresüsteem reostuse likvideerimistöödele järgnevateks uuringuteks.

Eeldatav pinnasetööde kogumaht on ligikaudu 21.000 kuupmeetrit. Sellele lisandub reostunud vee puhastamine, õlijääkide likvideerimine, lammutustööd ning kompostimisväljaku rajamine.

Hankel osalemiseks peab pakkuja viimase kolme aasta netokäive olema olnud vähemalt 50 miljonit krooni.