Metro Capital renoveerib Karl Burmani maja Tallinnas Kadriorus


BNS 02.02.2011

Metro Capital Managementi (MCM) tütarfirma OÜ Burmani Maja ostis arhitekt Karl Burmani projekteeritud kinnistu Tallinnas Kadriorus aadressil F.R. Kreutzwaldi 7 ja plaanib kinnistul asuva hoone selle aasta sügiseks renoveerida.

Neljakorruselise kortermaja renoveerimise käigus korterite planeeringuid ei muudeta ning kõik 10 uuenduskuuri läbivat elamispinda jäävad suuruse poolest vahemikku 120–180 ruutmeetrit. Elumaja ehitati 1914. aastal Eesti ühe esimese kutselise arhitekti Burmani projekti alusel, teatas ettevõte.

Metro Capitali juhatuse liikme Ain Kivisaare sõnul rajati hoone 20. sajandi alguses jõukale keskklassile ja seda peegeldavaid algupäraseid jooni püütakse renoveerimise käigus ka autentsel kujul esile tuua.

Kivisaar ütles BNS-ile, et kuna ettevõte alles alustab projekteerimist, siis pole veel täpselt teada, kui palju renoveerimine maksma läheb.

MCM on rahvusvaheline varahaldusettevõte kontoritega Tallinnas, Riias ning Peterburis. Ettevõtte hallatavate varade maht on 175 miljonit eurot. Tallinnas on MCM viimase poolaasta jooksul turule turule toonud või peagi käivitamas mitmeid korteriarendusi, sealhulgas Väike-Kalamaja elamukvartal Soo tänaval, juugendhoone Kadriorus aadressil F.R. Kreutzwaldi 12 ja uuselamu aadressil Raua 10.