Ruhnu lennuraja rekonstrueerimishange nurjus


BNS 02.02.2011

Läinud suve teise poole paduvihmade tõttu kehvaks muutunud Ruhnu saare lennuraja remontimiseks välja kuulutatud riigihange ebaõnnestus, kuna mõistlikke lahendusi ei laekunud, kirjutab Saarte Hääl.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Erik Sakkov ütles lehele, et riigihankele ei tulnud mitte ühtegi mõistlikku ettepanekut. "Need olid kulukad ja reaalset abi mitte pakkuvad," lausus ta.

Sakkovi sõnul tuleb nüüd uurida teisi võimalikke variante probleemi lahendamiseks. "Üritame ikkagi saavutada, et lennud oleksid võimalikult stabiilsed."

Samas tõdes Sakkov, et vihmaolud olid läinud aastal siiski erakorralised ja loota võib, et need ei kordu. Seega üritab Tallinna Lennujaam tema sõnul Ruhnu lendude stabiilse toimumise saavutada ilmselt lihtsamate töövõtetega. "Ühe lahendusena võib kõne alla tulla, et väga poristel aegadel ei lubata lennukil Ruhnus maanduda."

Sakkov märkis, et väga kulukaid lahendusvariante pole sedavõrd väikese saare puhul nagu Ruhnu võimalik kasutada, kuna see pole otstarbekas. Tema sõnul peab püüdma olemasolevat lennurada lihtsamate võtetega kuivendada ja siluda.

Saare maavanema Toomas Kasemaa sõnul jätkavad nad esmalt siiski majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ühishanke ettevalmistamist Ruhnu ühistranspordi korraldamisel. Kui ministeeriumiga ruhnlasi rahuldavates tingimustes kokkulepet ei sünni, valmistame ette lennutranspordi hanke ja pikendame lepingut laeva Arabella kasutamiseks, ütles ta.

Ruhnu lennurada on viimaste aastate jooksul korduvalt liigveega kimpus olnud ja seda vaatamata sellele, et 2008. aastal lõppenud rekonstrueerimistööde käigus kaeti Ruhnu lennuväli plastkattega. Leht märgib, et uut lennuraja aluspinda ja drenaaži nende tööde käigus aga ei ehitatud ning suure sajuga ei jõua vesi lennuraja pealt ära minna.