Taastatud Nõmme turuhoone avab laupäeval uksed


BNS 22.11.2010

Aprilli lõpus põlengus hävinud Nõmme ajalooline turuhoone on taastatud ning hoone avab külastajatele uksed sel laupäeval.

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul olid pühapäeva õhtuks kõik värvimistööd lõpetatud ning sel nädalal teevad ehitajad hoones veel viimased viimistlustööd.

Esimesed letid on juba osaliselt monteeritud, esmaspäeval hakatakse külmlette paigaldama ning teisipäeval pannakse purskkaev oma kohale, teatas Nõmme linnaosavalitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Kevadel mahapõlenud turuhoone on väliselt taastatud esialgsel kujul, hoone sisemus on saanud aga uue ilme. Vanast hoonest säilisid vaid kolm piksevarrast, mis nüüd uue hoone juures ära kasutati. Turuhoones hakatakse müüma eestimaist toidukaupa, nagu enne põlengutki: puu-, juur- ja aedvili, hoidised, liha- ja piimatooted.

Pärast turuhoone põlengut algatas Nõmme Heakorra Selts annetuste kogumise turuhoone taastamise toetuseks. Annetatud raha eest osteti turuhoone fassaadile sepistähed, mis põlengu tagajärjel hävisid. Tähed läksid maksma 38.300 krooni. Ülejäänud annetustena kogutud summa eest tellitakse suurendatud koopiad turuhoones üleval olnud vanadest fotodest ja projektide joonistest.

Nõmme turuhoonet asus esialgu taastama Raketis Grupp OÜ, mis teatas oktoobri lõpus, et soovib lepingu ennetähtasegselt lõpetada, kuna alltöövõtja ei suutnud täita võetud kohustusi. Turuhoone ehituse viis lõpule OÜ Marmel-E, mis võitis Nõmme linnaosavalitsuse väljakuulutatud konkursi.

Tallinna Nõmme linnaosas puhkes 29. aprilli hilisõhtul seni teadmata põhjusel tulekahju Nõmme turu muinsuskaitsealuses peahoones, mis hävis põlengus täielikult. Uurimine ei suutnud põlengu põhjust tuvastada.

Robert Natuse projekti järgi ehitatud hoone restaureeriti eelmisel aastal ning avati külastajatele mullu sügisel.