Maanteeamet: Liiapeksi-Loobu lõik peaks valmima tuleval sügisel


BNS 19.11.2010

Maanteeamet pole veel otsustanud, kas annab Liiapeksi-Loobu teelõigu ehitajele tööde lõpetamiseks lisaaega või korraldab tööde lõpetaja leidmiseks uue hanke, kuid loodab siiski teelõigu valmis saada tulevaks sügiseks.

Liiapeksi-Loobu teelõiku Tallinna-Narva maanteel ehitab Tallinna börsil noteeritud AS-i Nordecon International tütarettevõte Nordecon Infra.

Maanteeamet selgitas reedel, et teelõigu osas on olemas allkirjastatud leping, mis kehtib kuni poolte poolt võetud kohustuste täitmiseni. Lepingu järgi pidanuks tööd valmima selle nädala esmaspäevaks, kuid töövõtja on taotlenud tööde lõpetamise tähtaja pikendamist tuleva aasta sügisesse.

"Olenemata sellest, kas tähtaega pikendatakse ja töid jätkab tänane peatöövõtja või tuleb hankida uus, on realistlik lõpetada tööd objektil ühe suvega ja avada uus objekt liiklusele järgmisel sügisel," selgitas maanteeamet.

Küsimusele, millal maanteeamet otsustab, kas läheb edasi senise partneriga või korraldab tööde lõpetaja leidmiseks uue hanke, vastas ameti pressiesindaja Allan Kasesalu, et kiirustamiseks pole vajadust ning pigem on oluline kõikide õigusaktide korrektne täitmine otsuse tegemisel.

Tänavu suvel jäi Liiapeksi-Loobu lõigu ehitus seisma, kuna Nordecon soovis kasutada projektis ettenähtust odavamat materjali. Maanteeamet sellega ei nõustunud ja ehitaja jätkas tööd projektis ettenähtud materjaliga.

Maanteeamet ja Nordecon Infra sõlmisid Liiapeksi–Loobu teelõigu remontimiseks lepingu mullu oktoobris. Toonase lepingu kohaselt on tööde maksumus koos käibemaksuga 121,8 miljonit krooni. 85 protsenti tööde maksumusest rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Liiapeksi-Loobu teetööd on üks neljast tee-ehitusobjektist, millega seotud võimalikke seaduserikkumisi uurib riigiprokuratuur sel nädalal avalikuks tulnud kriminaalmenetluse käigus.